Bungalov vs. patrový dům.
Co je lepší?

Prefab Homes

Bungalov se obejde bez schodů, patrový dům zase nezabere tolik místa.

Při rozhodování se o podobě budoucího domu je třeba si ujasnit typ domu. Oba totiž mají své výhody i nevýhody. Na začátku je potřeba si také říci nejenom, co od bydlení očekáváte v současnosti, ale co budete potřebovat i v budoucnu. Tedy například, jak velkou plánujete rodinu, zda v domě chcete zestárnout, anebo jej později odkázat dětem?

Patro

Hlavní výhodou patrového domu je malá zastavěná plocha. I na malý pozemek jej můžete snadno umístit a zbyde vám prostor třeba i na garáž a zahrádku, patra vám přitom zajistí dostatek prostoru a komfortu pro bydlení. Tím, že si na dům vystačíte i s menším pozemkem, můžete za pozemek ušetřit i statisíce korun.

Nevýhodou patrového domu může být pro někoho schodiště. Zabírá prostor a člověk se na něm za celý den i dost naběhá. Oddělí však společenskou zónu v přízemí domu a klidovou zónu pro odpočinek v patře, což někteří lidé ocení. Snáze lze tento typ domu přestavět i na dvougenerační.

Bungalov

Bungalovy jsou v současnosti trendem, je ale potřeba pro ně mít dostatečně velký pozemek. Zajistí však obyvatelům centrální prostor spojený s užitnými místnostmi. Výhodou zde je absence schodů, což vytváří bydlení vhodné pro seniory.  Je zde také všechno hned po ruce a rodiče se nemusejí bát, že se dítě při hraní zraní pádem ze schodů.

Už máte jasněji, kterou variantu zvolíte? Oslovil vás některý z našich typových domů, nebo máte vlastní návrh domu? Kontaktujte nás!

Všechny novinky
MÁTE ZÁJEM
o další informace?

Jméno a příjmení

E-mail

Telefon

Vzkaz / dotaz

Potvrzením "odeslat" souhlasím se:
zpracováním osobních údajů

+420 737 343 582 obchod@bohemiadrevostavby.cz

VYBERTE SI Z NAŠÍ

nabídky typových domů


Zobrazit nabídku domů

nebo vám zpracujeme ZDARMA dům dle vašich představ