Vybíráte pozemek pro svůj dům?
Máme pro vás několik rad

Prefab Homes

Nastal u vás ten správný čas a padlo rozhodnutí, že budete stavět? Jenže, než se pustíte do samotného vymýšlení, jak by váš správný dům měl vypadat, nastává ještě jedna důležitá část. Pečlivý výběr správného pozemku. Proto pro vás přinášíme několik rad, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Lokalita

Město nebo vesnice? Obchod za rohem nebo několik minut jízdy autem? Každý má jiné preference a je třeba si řádně promyslet, co vám opravdu bude vyhovovat. Neslevujte ze svých požadavků, jinak byste toho mohli za nedlouho litovat. Je však třeba brát v potaz také to, že cena za pozemek ve městě a jeho těsné blízkosti bude znatelně vyšší než na vesnici třeba o 15 kilometrů dál.

Velikost a tvar

Minimální velikost pozemku pro dům je 400 m2, při menší výměře se už musíte rozloučit se zahradou. Optimální pozemek by však měl mít rozlohu větší než 650 m2. Zároveň by neměl být užší než 14 metrů. Je třeba také počítat s tím, že musejí být dodrženy určité odstupové vzdálenosti, například 3,5 metru od hranice pozemku nebo vzdálenost mezi dvěma domy alespoň 7 metrů. Limitující je také zastavěnost pozemku, kdy povolená míra zastavěnosti může být 30 %, ale i méně. Do zastavěné plochy se přitom započítávají i terasy či chodníky kolem domu.

Majitelé menších pozemků však zoufat nemusejí. I patrové domy s malou zastavěnou plochou přinesou s patrem komfort dostatečné obytné plochy.

Inženýrské sítě

Elektřina, plyn, kanalizace a voda. Dobře dostupné inženýrské sítě, ideálně vedené až k hranici vašeho pozemku, vám ušetří spoustu času a peněz. Nacházejí-li se přípojky na inženýrské sítě daleko od pozemku, může se vám stavba dost prodražit. Pokud chybí veřejná kanalizace, je také třeba řešit jímku nebo domovní ČOV.

Pozor!

I pozemek, který se vám na první pohled jeví jako snový s příjemným okolím, může skrývat plno strašáků. Hluk v okolí, prašnost, továrnu, skládku nebo čistírnu odpadních vod za rohem. Vhodné je taky si pečlivě prostudovat list vlastnictví k pozemku, abyste předešli nemilému překvapení, že na pozemku je věcné břemeno.

Možná trochu opomíjené, nicméně do budoucna důležité, je zjistit si, jaké budete mít sousedy. Nejenom, že vám budou podepisovat stavební záměr, ale budete vedle sebe roky žít.

Jste si nejistí při výběru pozemku? I s tím vám umíme pomoci!

Zvažujete-li s naší firmou výstavbu domu, konzultaci ohledně pozemku od nás máte zcela zdarma – kontaktujte nás.

Všechny novinky
MÁTE ZÁJEM
o další informace?

Jméno a příjmení

E-mail

Telefon

Vzkaz / dotaz

Potvrzením "odeslat" souhlasím se:
zpracováním osobních údajů

+420 737 343 582 obchod@bohemiadrevostavby.cz

VYBERTE SI Z NAŠÍ

nabídky typových domů


Zobrazit nabídku domů

nebo vám zpracujeme ZDARMA dům dle vašich představ